דף הבית / פרוייקטים / מחלף בייט

מחלף בייט

הפרויקט

פרויקט מחלף בייט – כניסה חדשה לעיר ירושלים – מחולק לשלושה פרויקטים עיקריים :

  1. בייט מערב – מנהרות לחיבור בגין
  2. חניון בייט
  3. בייט מזרח – גשרים לחיבור הרצוג .

האתגר : תיאום כביש 16 , ביצוע מנהרה מתחת למנהרה .

איך פתרנו – מנהרות במקום גשרים , כניסה ישירה לחניון . תיאום עם רכבת קלה , תיאום עם פרויקטים משיקיים.

מחלף בייט מזרח 

מחלף בייט מזרח הוא המקטע המזרחי של פרויקט מחלף בייט – המשך כביש 16 . מטרת הפרויקט הינה לתת מענה לחיבור כביש 16, כניסה חדשה לירושלים, למערב העיר תוך חיבור מיטבי של התנועה הנכנסת לעיר מכביש 16 למערך הכבישים העירוני הקיים ושיפור התכנון התנועתי של הדרכים העירוניות באזור.

במסגרת הפרויקט מתוכנן חיבור חדש של כביש בייט לרחוב הרצוג בגישור מעל לגן הבוטני תוך ביטול הדרך הקיימת ושינוי ייעודה לשצ"פ. בעוד שהכביש הקיים הוא חד נתיבי בכל כיוון ומתחבר לכביש הרצוג באמצעות שני צמתים מרומזרים, הכביש המתוכנן הוא דו-נתיבי בכל כיוון וכולל מדרכה מוצלת, שביל אופניים, תחנות אוטובוס, נתיבי פנייה וצומת חדש מרומזר בחיבור לכביש הרצוג. בתחום הדרך המבוטלת מתוכננים טיילת ושביל אופניים בשיתוף עם הגן הבוטני לרווחת תושבי העיר.

התכנון מאפשר חיבור להמשך עתידי של כביש עירוני ממונהר לכיוון דרום-מזרח ירושלים (כביש 16 מזרח), אשר יהווה כביש רוחב עירוני מהיר מכיוון מזרח למערב ולהיפך.

האתגר

הקמת גשר רחב מימדים בעל חתך המשתנה לאורך הגשר. העברת תשתיות עירוניות על הגשר. עבודה בתחום שטח טבע עירוני המחייבת מתן פתרונות פיתוח ניקוז והידרולוגיה תוך שיתוף פעולה ותיאום עם תכנון עתידי של הגן הבוטני באזור.

איך פתרנו?

לצורך תכנון הפרויקט הובא צוות מתכננים מיומן ומתכנן גשרים בעל ניסיון רב. בוצע תהליך תיאום עם הגן הבוטני לתכנון שטחי הגן תוך הבנת הצרכים העתידיים של הגן והתאמת התכנון אליהם.

מיקום: הפרויקט משתרע בין הקו הירוק של הרכבת הקלה במערב ועד לרח' הרצוג במזרח.
מזמין עבודה: מוריה – חברה לפיתוח ירושלים
תחומי פעילות: גשרים ומנהרות תשתיות תחבורתיות
סטטוס: פעיל
שלב: תכנון
״ה-DNA שלנו זה אנשים מקצוענים, נחושים ואמיצים. עם תחושת ייעוד וערכים ועם גישה שרותית, שמחה וחיובית לאנשים. שלא מפחדים להתעקש ולהתאמץ אבל גם לא שוכחים ליהנות מהחיים".
דילוג לתוכן