דף הבית / פרוייקטים / גשר השלושה

גשר השלושה

הפרויקט

הגשר – גשר השלושה הינו גשר המחבר בין מזרח העיר למערב העיר תל אביב, המאפשר מעבר הולכי רגל ותחבורה ציבורית , רוכבי אופניים וכלי רכב.

הפרויקט הוא חלק מתכנית מאושרת תא/4113, תכנית אשר נועדה לשפר את הנגישות התנועתית באזור דרום המע"ר המתפתח לאורך נתיבי איילון, מימדיו של הגשר הם אורך של כ-110 מ' ורוחב של כ-35 מ'.

מרחב אורבני –שדרוג רחובות הסמוכים לגשר הכולל קישוריות הרחובות לגשר מבחינת כניסות לחניות , הפקעות, תנועת כלי רכב, שדרוג מרחב הולכי הרגל ,שבילי אופניים ,המרחב הציבורי וההקשרים האורבניים הרחבים (כגון ציר ציבורי צפון-דרום, צירים תחבורתיים, המשך חתך שדרת הקריה, ממשק בין הדופן המזרחית למערבית).

האתגר

המפתח בין 2 נציבי הגשר הוא כ- 110 מ' וברוחב של כ- 26 מ'. לא ניתן לתכנן נציבים לאורך המפתח לאור מיקומו מעל נתיבי איילון, נחל איילון ומסילות רכבת ישראל. כמו כן, הרכבת הגשר אינה מאפשרת חסימה או עצירה של הנתיבים והמסילות ולכן נדרש פתרון קונסטרוקטיבי לגשר ולהקמתו.

עיריית ת"א כיוונה לכך שגשר זה יהיה אייקוני ולכן נדרש תכנון ייחודי ובולט.

איך פתרנו?

נעשה תכנון שמייצר פתרון קונסטרוקטיבי למפתח ולהליך הקמת הגשר בדומה לשיטת הביצוע של גשר עמק ברכה אותה הובלנו ותכננו ביחד עם הקבלן.

התקיימה תחרות אדריכלים לגשר , השתתפו בתחרות אדריכלים שנבחרו בקפידה ע"י עיריית ת"א יפו, על האדריכלים היה לצוות להליך ההצגה יועץ קונסטרוקטיבי שיבטיח היתכנות קונסטרוקטיבי להצעתם.

ההצעה היתה צריכה להתמקד בין היתר בתכנון גשר אייקוני בהתאם לתנאים והסביבה האורבנית. האדריכל הזוכה: חן אדריכלים.

 

מיקום: מעל נתיבי איילון בין רחוב השלושה ורחוב הרכב, שדרוג רחובות – וינגייט, אנילביץ, ריב''ל, חומה ומגדל ובית עובד
אדריכל: חן אדריכלים
מזמין עבודה: עיריית ת''א יפו באמצעות נתיבי איילון
תחומי פעילות: גשרים ומנהרות תשתיות תחבורתיות
סטטוס: הסתיים
שלב: תכנון
״ה-DNA שלנו זה אנשים מקצוענים, נחושים ואמיצים. עם תחושת ייעוד וערכים ועם גישה שרותית, שמחה וחיובית לאנשים. שלא מפחדים להתעקש ולהתאמץ אבל גם לא שוכחים ליהנות מהחיים".
דילוג לתוכן