ניהול ופיקוח אחזקת מבני דרך

אנחנו מנהלים, מתפעלים ומתחזקים מבני דרך וביניהם מנהרות, גשרים,
חניונים ומעברים תת קרקעיים. תכנון הניהול והתחזוקה נעשה תוך ראייה
ארוכת טווח, במטרה לחסוך זמן וכסף למזמין העבודה ולמשתמשי הדרך
השונים. וכן למזער את ההפרעה בזמן ביצוע עבודות
שיקום או עבודות חירום למבני דרך מסוכנים.

יוצרים תמונה מלאה על מצב

כל מבני הדרך

תחזוקת מבני הדרך כוללת הכנת תכנית חומש, תוך דגש על אינוונטר, מנגנון להערכת מצב המבנים וקביעת סדר העדיפויות לטיפול במבנים השונים.

בחינה תקופתית מעריכה את המצב ההנדסי של כל מבנה, ובסיומה נשלח לגורם האחראי דוח מקיף עם פירוט הפגמים או הנזקים למבנה. 
אם נמצאו פגמים אנחנו בוחנים את חומרת הנזק/פגם, קובעים בתאום עם המזמין את דחיפות התיקון ומכינים אומדן תקציבי משוער של עלות השיקום כולל לוחות זמנים.

כל מבנה מקבל "תעודת זהות" הכוללת את כל הנתונים הרלוונטיים לבקרה ותחזוקת המבנה. כל הנתונים מוזנים למערכת GIS המספקת תמונה מערכתית מלאה ומקיפה על מצב מבני הדרך, ומאפשרת להכין תכנית עבודה תקופתית לתיקון הליקויים ולהמשך הבקרות השוטפות.

מומחיות נוספת שלנו היא תחזוקת מבני דרך מפלדה משלב התכנון, דרך הניהול והפיקוח ועד לתחזוקה השוטפת.

שיקום מבני הדרך

שלבי השיקום לתיקון הליקויים מתחילים בסקירת מבני הדרך, הכנת אומדן תקציבי לשיקום, כולל לוחות זמנים, תכנון מפורט לביצוע השיקום, הוצאת מכרז, מו"מ עם קבלנים, בחירת הקבלן המבצע ופיקוח על עבודות השיקום ומסירת מבני הדרך, הכנת דוח מסכם והעלאת הנתונים למערכת ה GIS.

מאחר ומבני הדרך בעת השיקום בדרך כלל לא מושבתים לצורך עבודות השיקום, המומחיות שלנו היא להכין תכניות עבודה ולפעול בשיטות עבודה שמקטינות למינימום את ההפרעה לתנועת המשתמשים בדרך.

הצבת עמודי חשמול/נורדאו-יפו

אחריות לחיסכון בעלויות

לאורך השנים הרצון התמידי שלנו לחסוך בכספי ציבור הוביל אותנו
להוסיף שני חידושים:

בחינה וליווי של חלופות תכנון כבר בשלב התכנון, תוך ראיית נושא התחזוקה והתפעול של מבני הדרך, שיגרמו למזמין העבודה להוצאות אחזקה מינימליות ככל אפשר.
התוצאה היא מבני דרך באיכות בניה וגימור גבוהות יותר, שמקטינות את עלויות האחזקה והתפעול של מבני הדרך בצורה משמעותית לאורך זמן.
לבחון כבר בשלב התכנון חלופות שיקטינו ככל האפשר את הוצאות האחזקה והתפעול של מבני הדרך.
את "כאב הראש" שנוסף לקבלן אנחנו מאזנים עם ליווי צמוד שמאפשר לו לסיים בזמן את העבודות. כך שבשורה התחתונה כולם מרוויחים.

גם בחירום לא יוצאים משליטה

מבני הדרך נחשבים לתשתיות קריטיות בעלות חשיבות רבה ברמה הלאומית. לכן נדרש מערך ניהול מקיף שכולל ריכוז ידע, מתן מענה הנדסי ופעילות אחזקה ומניעה בשגרה ובחירום.

אנחנו מספקים שירותים שוטפים וכוננויות למקרה חירום של פגיעה במבני הדרך בעיר. צברנו ניסיון רב בטיפול במפגעי דרך בזמן חירום – רעידת אדמה או התקפה צבאית – המאפשר לנו לתכנן את שיקום המבנה במינימום פגיעה בשגרת החיים.

כדי לתת מענה מהיר ויעיל בזמן אמת למצבי קיצון אלו בנינו נוהל לכל מבנה שקובע את זהות: המהנדס האחראי, המבנה החליפי במקרה של יציאת המבנה מכלל שימוש ונתיבי הנסיעה החליפיים לכוחות הרפואה וההצלה למוקדים האסטרטגיים בעיר.

הצבת עמודי חשמול/נורדאו-יפו

תמיד חושבים על התושבים

כמי שמנהלים עבור עיריית ירושלים כ-300 מבני דרך, אנחנו רואים בהם חלק מרקמת החיים הייחודית בעיר ומחוצה לה, עם תרומה משמעותית לרווחת התושבים.

ניהול נכון כבר משלב התכנון, וליווי שוטף של הבקרה והתחזוקה לאורך השנים, מאפשרים למקסם את התרומה של מבני הדרך במינימום הוצאות והפרעה לציבור.

פרויקטים נוספים בתחום ניהול ופיקוח אחזקת מבני דרך

רוצים להתקדם?
נשמח להיפגש, להכיר ולהבין איך נוכל לעזור.
לקביעת פגישת ייעוץ
דילוג לתוכן